CNC obrábění

CNC stroj je v překladu z anglického: Computer Numerical Control – Počítačem číslicově řízený.

Tyto číslicově řízené stroje jsou dnes již neoddělitenou součástí naší výroby – soustružení, frézování, vrtání, broušení. Na těchto strojích lze dosahovat maximálních přesností a trojrozměrných tvarů.

Výroba technologických dílů dle CNC programů. Výroba dílů na zakázku podle přání zákazníka.

Konvenční obrábění, stále jsou díly které nelze vyrobit jinak než na klasických strojích: Soustružíme do průměru 1400mm a 5000mm délky max. hmotnost obrobku 3,5t.

CNC obrábění

TECHNOLOGIE 3D programování

Solid Edge 3D CAD software a CAM NX12 od Siemens je kompletní řešení pro CNC obrábění. Vazba mezi řídícím systémem a strojem. Využití kreslení strojních dílů a jejich sestav, jako jsou npř. formy atd.

Zajišťujeme zkreslení poškozených dílů a výrobu výkresové dokumentace.


CNC obrábění je číslicově řízený stroj, schopný vyrábět s vysokou přesností zajišťující soustružení a frézování o vysokých otáčkách kdy je dosažen hladký povrch, využití převážně forma v kombinaci se 3D programování. Dále vrtá, závituje, pro obráběcí centrum je samozřejmostí kruhová interpolace a aby bylo možno tento stroj ovládat číslicově (zpětná vazba mezi řídícím systémem a strojem, pohony: servopohony a krokové pohony.
Výroba dílů na zakázku. Bytové doplňky, díly pro motocykly a chopry.

V létě 2012 jsme pro naše CNC obrábění, pořídili Solid Edge 3D CAD software a CAM Express kompletní řešení pro CNC obrábění. V současné době jsme schopni nabídnout 3osé tvarové obrábění, jako jsou zakládací přípravky, formy atd. V klasickém soustruření můžeme nabídnout max. točný průměr 1400mm a max. točná délka 5000mm Válce atd.